poniedziałek, 7 października 2013

Biofeedback i SI na Śląsku - placówki, które polecam

Kochani moi, pytacie mnie o różne rodzaje terapii, gdzie można znaleźć, czy kogoś polecam itp.

Zawsze radziłam się dostać, a przynajmniej próbować dostać, do Goaru. Choćby po diagnozę, ogólne zalecenia, papiery które otworzą Wam drzwi do orzeczenia o niepełnosprawności lub opinii o kształceniu specjalnym. Ale teraz autyzmu tam już nie przyjmują, więc siłą rzeczy skazani jesteśmy na szukanie innych placówek.

Co ja mogę polecić?
Niewiele. Najbliższe SI płatne z NFZ jest w Katowicach, a terminy są... o matko i córko! W dodatku mało tych wizyt w miesiącu, bo chętnych dużo, z całego Śląska praktycznie.

Nasza psycholog nie przyjmuje prywatnie, tzn. nie ma działalności gospodarczej. Gdybyście chcieli tylko coś skonsultować, poradzić się, dowiedzieć wstępnie, czy coś jest na rzeczy, piszcie, podam Wam do niej e-maila. Jeśli będzie miała czas, zapewne pomoże i pokieruje.

Hipoterapii tam, gdzie ją w bólach znaleźliśmy, też nie mogę polecić, bo ... terapeuci mają teraz jakieś tam swoje ważne sprawy i nas nie prowadzą w tym zakresie, w tej chwili. Nikogo nie prowadzą. Póki co drzwi tam są zamknięte.

Za to mogę Wam polecić SI, Terapię Bofeedback i Terapię Czaszkowo-Krzyżową w Knurowie przy ulicy Sienkiewicza. Gabinet mieści się w niedawno otwartej przychodni dr Szyrmel. 
/Wstępnie przerażonych informuję, że Knurów jest między Gliwicami a Rybnikiem i nie jest to koniec świata. :) Wjeżdżamy do niego banalnie prosto z autostrady A4 na ulicy Rybnickiej w Gliwicach, albo z A1, praktycznie zaraz przy placówce, o której mowa./

Terapię SI prowadzi tam Justyna Rozpędowska - co ważne przy spektrum, oligofrenopedagog z wieloletnim doświadczeniem w szkołach specjalnych. 

Pozostałe terapie - Agnieszka Kowalik. 

Kontakt tu:
terapia SI, Biofeedback i Czaszkowo-Krzyżowa

Pytacie mnie jeszcze o neurologa.
Kochani, dr Piasecki wpuszcza do Goaru, nie wiem czy zajmuje się pacjentami ze spektrum poza tym, bo placówka ta zaburzeń okołoautystycznych już wcale nie prowadzi.
Nie wiem kto kompleksowo "obsłuży" dziecko w zakresie neurologicznym w okolicy.
Ale wiem, gdzie można się zgłaszać poza NFZ. Sami korzystamy...
To Przychodnia w Chorzowie, przy ul. Drzymały 12. Mają  tam neurologa dziecięcego, bardzo sympatyczną panią doktor, która jest naprawdę otwarta na obawy rodziców i nie stosuje spychoterapii. Kieruje też pacjenta, radzi co zrobić, do kogo iść itp. O ile dobrze pamiętam nazwisko, to dr Sadowska.
Pierwsza pokierowała nas dalej i wystawiła pierwszy papier, dzięki któremu pediatrzy przestali patrzeć na mnie jak na wariatkę, która ma zwidy.

W tej samej poradni robią też usg przezczaszkowe, stawów biodrowych i wszystkie inne. Mają także fajnego dziecięcego kardiologa, do którego niebawem się wybieramy. Poza tym: nefrologa, gastroenterologa, endokrynologa i chirurga.

Namiar tu:
Gabinety Chorzów

Tyle ja mogę Wam polecić, ze swej strony.
Jeśli poszukujecie którejś opcji, dzwońcie i pytajcie. Mnie żadna z ww. placówek nie rozczarowała, a wręcz przeciwnie.4 komentarze:

 1. Kurczę, zawsze myślałam, że Górny Śląsk to zagłębie terapeutyczne, tymczasem z Twojego zestawienia wygląda to bidnie.. Bardzo bidnie:(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie, ośrodków jest multum. Tyle że 99% to behawiorka.

   Usuń
 2. Ja to zielony ludek jestem co to biofieedback??Pozdrówki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na stronce wszystko opisali, pod linkiem.

   Ja się na tym mało znam. Za mało, żeby tłumaczyć.

   Usuń